wszystko.pl

Nie masz konta?
Zarejestruj się lub Zaloguj

W czym możemy Ci pomóc?

Bezpieczeństwo konta – dobre praktyki

Na wszystko.pl staramy się zminimalizować ryzyko wystąpienia naruszeń bezpieczeństwa czy prób przejęcia Twoich danych. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę dobrych praktyk, które zalecimy wdrożyć i stosować, by zapewnić bezpieczeństwo swojego konta.
  1. Utwórz unikalne hasło do konta, które będzie znane tylko Tobie i osobom zarządzającym profilem sprzedawcy. Staraj się, by było trudne do odgadnięcia i zawierało kombinacje dużych i małych liter oraz znaków specjalnych. Możesz skorzystać z darmowych narzędzi do generowania haseł.
  2. Nie używaj na platformie wszystko.pl hasła, z którego korzystasz już na innych portalach.
  3. Używaj managerów haseł w celu bezpiecznego przechowywania haseł Nie loguj się na swoje konto w przestrzeniach publicznych, w których przypadkowe osoby mogą zobaczyć, jakie kroki wykonujesz.
  4. Chroń swoją prywatność i bądź czujny – uważaj na maile, które otrzymujesz na skrzynkę pocztową. Nadawcy mogą podszywać się pod administratorów wszystko.pl. Więcej o phishingu przeczytasz w dalszej części tego artykułu.
  5. Nie udostępniaj danych do logowania i hasła przypadkowym osobom.
  6. Chroń swój komputer, z którego korzystasz, logując się na platformę. Zabezpiecz go silnym hasłem, zaszyfruj dysk, aktualizuj terminowo oprogramowanie wirusowe.
  7. Nie instaluj na komputerze oprogramowania, które nie jest Ci znane lub pochodzi z niezweryfikowanego źródła.
  8. Zabezpiecz swój telefon komórkowy. Stosuj silne hasła, i przechowuj je w managerze haseł.
  9. Weryfikuj strony internetowe, które przeglądasz. Sprawdź, czy strona posiada charakterystyczną kłódkę przy adresie URL oraz – po kliknięciu w nią – ważny certyfikat bezpieczeństwa.

Czym jest phishing i jak się przed nim bronić?

Phishing wszystko.pl

Oszuści będą próbować dotrzeć do Ciebie tam, gdzie najmniej się tego spodziewasz – przez telefon, e-mail, SMS-a. Bądź podejrzliwy wobec wszystkich niepewnych, nietypowych wiadomości lub prób kontaktu. Nie klikaj linków, które pochodzą od niezaufanych nadawców.

Phishing e-mail

Wyłudzanie informacji poprzez wiadomości e-mail jest jednym z najczęstszych sposobów, przez które ludzie stają się ofiarami oszustw finansowych czy złośliwego oprogramowania ransomware. Zachowaj czujność wobec każdego maila, który jest ofertą, wymaga podjęcia natychmiastowych działań pod presją czasu, zawiera załączniki, linki lub prosi o podanie danych osobowych. Nie otwieraj takiej zawartości, jeśli nie ufasz nadawcy, od którego pochodzi. Takie załączniki mogą zainfekować Twój system złośliwym oprogramowaniem, które może nawet wykraść Twoje pieniądze z konta, wyłudzić dane karty kredytowej czy inne wrażliwe informacje. Najbezpieczniej jest usunąć takie wiadomości.

Ponadto uważaj na wyskakujące okienka, które nakazują weryfikację danych logowania, osobowych lub nakłaniają do kliknięcia w link lub pobrania oprogramowania. W razie wątpliwości zamknij przeglądarkę i wpisz adres URL ręcznie. Nigdy nie odpowiadaj też na prośby telefoniczne.

Pamiętaj, że serwis wszystko.pl nigdy nie poprosi Cię o Twoje hasło czy podanie danych osobowych!

Jak rozpoznać fałszywe wiadomości e-mail?

Różne osoby mogą próbować podszywać się pod serwis wszystko.pl, aby wyłudzić od Ciebie dane. Fałszywe wiadomości e-mail mogą zawierać logo wszystko.pl i sfałszowany adres e-mail nadawcy, widoczny w wierszu „Od”: (np. Od: pomoc@wszystko.pl). To, że wiadomość jest spreparowana, aby wyglądać na prawdziwą, nie oznacza, że nią jest. Aby zgłosić fałszywą wiadomość e-mail, która budzi Twoje podejrzenia, prześlij ją jako załącznik na adres: kontakt@wszystko.pl.

Jak rozpoznać fałszywy URL – adres strony internetowej?

Może się zdarzyć, że przesłane maile zawierają linki do fałszywych stron internetowych, które mogą próbować wykraść wrażliwe dane użytkownika. Oto kilka wskazówek, które pozwolą określić, czy adres internetowy prowadzi do prawdziwej strony wszystko.pl.

Prawdziwe adresy serwisu wszystko.pl mają w sobie ciąg wszystko.pl/. Nie posiadają niczego między kropką, a „wszystko” i nic więcej po „.pl” i pierwszym ukośnikiem (/). Uważaj na podejrzane witryny, które mogą przypominać prawdziwy adres wszystko.pl.

Upewnij się, że jesteś na prawdziwej stronie wszystko.pl!

Prawdziwe adresy wszystko.pl:

Fałszywe adresy wszystko.pl:

Kiedy kupujesz i sprzedajesz

Ze względu na możliwość oszustwa nie zezwalamy sprzedawcom i kupującym na transakcje poza serwisem wszystko.pl. W takim przypadku pomoc techniczna wszystko.pl nie będzie mogła rozwiązać Twoich problemów z zakupami.

Kiedy logujesz się do serwisu wszystko.pl

Jeśli logujesz się do serwisu wszystko.pl przy użyciu swojej nazwy użytkownika i hasła, upewnij się, że adres internetowy rozpoczyna się od https.

https://wszystko.pl/login

Pamiętaj: bezpieczeństwo zaczyna się od Ciebie!

Zauważyłeś/aś naruszenie bezpieczeństwa na platformie lub na swoim koncie? Padłeś/aś ofiarą phishingu/przejęcia danych? Napisz niezwłocznie do nas na adres: pomoc@wszystko.pl

Podobne artykuły

Rejestracja i logowanie

Jak założysz konto indywidualne na platformie?Jeśli jesteś osobą prywatną i chcesz założyć konto na platformie wybierz konto indywidualne. W tym celu wejdź na stronę rejestracji. Krok 1. Wybierz Konto indywidualne i wypełnij niezbędne pola: adres e-mail, hasło, imię...

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z naszym zespołem
Centrum pomocy wszystko.pl

pomoc@wszystko.pl