wszystko.pl

Nie masz konta?
Zarejestruj się lub Zaloguj

W czym możemy Ci pomóc?

Jak na wszystko.pl założysz kilka kont na raz?

Jako firma możesz założyć na wszystko.pl maksymalnie do dziesięciu kont, rejestrując się na jeden numer NIP. Do rejestracji będzie wymagany inny adres mailowy do każdego konta. Jeśli jesteś sprzedawcą, czyli firmą zarejestrowaną w Polsce i posiadającą numer NIP, wybierz Konto dla firm.

W tym celu :

Krok 1. Wybierz Konto dla firm i uzupełnij niezbędne pola: adres e-mail, hasło, imię (opcjonalnie nazwisko).

Krok 2. Przejdź do sekcji Dane Firmy i wypełnij pole z numerem NIP. Jeśli jest on poprawny, resztę danych Twojej firmy pobierzemy automatycznie z Głównego Urzędu Statystycznego. Sprawdź ich poprawność i jeśli są one nieaktualne/błędne, popraw je.

Po uzupełnieniu pól zaznacz obowiązkowe zgody i kliknij przycisk Zarejestruj się. Integracja z Głównym Urzędem Statystycznym pozwala podczas rejestracji konta na wstępne zweryfikowanie sprzedawcy. Na wszystko.pl sprzedawać mogą tylko podmioty posiadające działalność gospodarczą zarejestrowaną w Polsce.

Krok 3. Na adres wskazany podczas rejestracji wyślemy Ci wiadomość w celu potwierdzenia rejestracji. Otwórz ją i potwierdź rejestrację, klikając link.

Krok 4. W celu dokonania aktywacji, wejdź w Ustawienia konta albo Menu użytkownika, rozwijane w prawym górnym rogu, i kliknij przycisk Zostań sprzedawcą.

Wpisz nazwę sklepu – system zweryfikuje, czy nazwa nie jest już używana przez inny sklep na platformie. Pamiętaj, że po zapisaniu ustawień nie masz możliwości zmiany lub usunięcia nazwy. Będziesz mógł ją zmienić tylko przez kontakt z portalem. Zwróć uwagę, by nazwa była zgodna z zasadami portalu.

Większość danych (numer NIP, nazwa firmy, adres itd.) pobierana jest z danych konta. Jeśli informacje nie pobiorą się automatycznie, możesz je uzupełnić ręcznie. Wybierz rodzaj prowadzonej działalności, zweryfikuj imię i nazwisko przedstawiciela firmy oraz jego dane kontaktowe. Dane te będą potrzebne na potrzeby weryfikacji konta w portalu Przelewy24.

Wpisz numer konta bankowego, którego będziesz używał przy transakcjach rozliczeniowych na wszystko.pl. Po wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych prześlij dane.

Krok 5. Po przesłaniu danych zostaniesz przekierowany do portalu Przelewy24, gdzie wypełnisz formularz. Pamiętaj o zaznaczeniu wszystkich obowiązkowych zgód. Na końcu formularza konieczne jest zaakceptowanie regulaminu Przelewy24. Po wypełnieniu formularza otrzymasz informację o pomyślnym przejściu procesu  oraz komunikat, że na adres mailowy wysłano link aktywacyjny.

Znajdź maila w swojej skrzynce pocztowej i kliknij link. Zobaczysz komunikat o zarejestrowaniu i aktywowaniu konta wraz z dodatkowymi informacjami o przelewie weryfikacyjnym i potrzebnych dokumentach. Informację tę dostaniesz także w osobnym mailu wraz z numerem ID utworzonego konta. Szczegółowe informacje na temat weryfikacji konta w Przelewy24 znajdziesz tutaj.

Krok 6. Powtórz procedurę do dziesięciu razy, w zależności od tego, ile kont potrzebujesz. Zaleca się zrobienie tego w możliwie jak najkrótszym czasie (nie dłuższym niż 2 dni robocze). Nie musisz za każdym razem wysyłać osobnego przelewu weryfikacyjnego na potrzeby weryfikacji konta w Przelewy24 – wystarczy, że zrobisz to raz dla wszystkich kont. Ważne, żebyś w tytule przelewu podał po przecinku numery ID wszystkich założonych w Przelewy24 kont. Następnie wyślij maila na adres biznes@przelewy24.pl, informując o tym, że dokumenty zostały przesłane do panelu Przelewy24 dla konta o ID…, dopytaj o weryfikację pozostałych kont o ID… Jeśli  nie posiadasz jeszcze konta w Przelewy24, pamiętaj, aby przesłać dokumenty wymagane do weryfikacji. Zrobisz to poprzez Panel Przelewy24. Możesz dostarczyć je dla jednego konta i mailowo poinformować Przelewy24, że dotyczą również pozostałych kont.

Doskonale, cieszymy się, że dołączasz do wszystko.pl!

 

Podobne artykuły

Dokumenty potrzebne do weryfikacji konta

W celu pozytywnej weryfikacji sprzedający musi dostarczyć serwisowi Przelewy24 wymagane dokumenty. Poniżej znajdziesz ich listę, w zależności od formy prowadzonej działalności gospodarczej. Dokumenty najlepiej przesłać poprzez Panel Przelewy24 w zakładce Moje konto...

Co zrobić, jeśli masz już konto na Przelewy24?

W przypadku, jeśli posiadasz już konto w serwisie Przelewy24 (dla innej usługi), możesz je połączyć z nowym kontem utworzonym na P24 podczas weryfikacji na wszystko.pl. Żeby wykonać proces: Zarejestruj konto sprzedawcy na wszystko.pl. Tutaj pokazujemy, jak wykonać to...

Jak aktywujesz konto sprzedawcy?

Jak aktywować kontorozpocząć proces weryfikacji konta (KYC)? Weryfikacja i aktywacja na przez Przelewy24 Dopełnienie formalności w Przelewy24 Aktywacja konta na wszystko.pl Wszystkie podmioty, które chcą rozpocząć sprzedaż na platformie wszystko.pl, muszą przejść...

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z naszym zespołem
Centrum pomocy wszystko.pl

pomoc@wszystko.pl