wszystko.pl

Nie masz konta?
Zarejestruj się lub Zaloguj

W czym możemy Ci pomóc?

Integracja z SaleBasis

Integracja SaleBasis z wszystko.pl daje możliwość m.in.:

 • masowego eksportu ofert na platformę wszystko.pl
 • synchronizacji cen i stanów magazynowych
 • pobierania zamówień z wszystko.pl
 • przesyłania numerów przesyłek do wszystko.pl

Jak połączysz konto wszystko.pl  z SaleBasis?

Pierwszym krokiem jest założenie i aktywowanie konta sprzedawcy na wszystko.pl. Jeśli jeszcze nie masz konta, kliknij Zarejestruj się w prawym górnym rogu tej strony i uzupełnij dane. Proces rejestracji i aktywacji konta został dokładnie opisany w artykułach „Jak założysz konto firmowe na platformie” oraz „Jak aktywujesz konto sprzedawcy?”

Po rejestracji konta na wszystko.pl, w celu integracji z systemem SaleBasis  rozwiń w Menu Opcje, następne wybierz Zarządzanie pluginami i odszukaj na liście wszystko.pl. Następnie kliknij przycisk Zainstaluj.

Po zainstalowaniu wtyczki, powinna pojawić się ona w Menu sekcji Marketplace – Wszystko.pl

Następnie przejdź do zakładki Ustawienia – Podłącz nowe konto. W kolejnym kroku ukaże się strona, na której należy uzupełnić wszystkie dane, konieczne do połączenia konta SaleBasis z wszystko.pl

Wprowadź wszystkie dane:

 • Nazwę konta (wewnętrzna, widoczna tylko dla użytkownika).
 • Źródło przychodu, które zostanie ustawione dla zamówień zaimportowanych z tego konta.
 • Status towaru i początek kodu wewnętrznego dla towarów zaimportowanych z tego konta.
 • Stawki VAT dla dostawy.
 • Statusy zamówień, zgodnie z opisami w polach Ustawić mapowanie statusów zamówień. Gdy w programie SaleBasis zamówienie zmieni swój status, to status zamówienia na wszystko.pl również ulegnie zmianie.

Po uzupełnianiu powyższych pól kliknij przycisk Zapisz. Wówczas zostaniesz przekierowany do poprzedniego okna, gdzie na liście integracji pojawi się dodane przez Ciebie konto. Następnie kliknij w ikonę trzech kropek i wybierz opcję Autoryzacja.

Wówczas pojawi się nowe okno z linkiem do autoryzacji. Należy podstępować zgodnie z instrukcjami wyświetlonymi na ekranie.

Po kliknięciu w link autoryzacyjny zostaniesz przekierowany do przeglądarki internetowej, gdzie zostaniesz poproszony o nadanie uprawnień dostępu. W tym miejscu należy zaznaczyć opcję TAK.

Następnie  wyświetli się strona z logowaniem do portalu. Zaloguj się, używając adresu e-mail i hasła podanego przy rejestracji konta.

Po zalogowaniu się na platformie wróć do aplikacji SaleBasis i kliknij w przycisk Sprawdź status. Wówczas status autoryzacji powinien się zmienić z Oczekiwanie… na Poprawny.

Jak sprawdzisz, czy integracja przebiegła pomyślnie?

Aby sprawdzić, czy integracja przebiegła pomyślnie, w panelu ustawień integracji wybierz opcję Testuj połączenie lub wybierz przycisk Sprawdź status autoryzacji wszystkich kont.

Przy poprawnym połączeniu kont powinien pojawić się komunikat informujący o tym, że integracja przebiegła pomyślnie. Dodatkowo w kolumnie Autoryzacja powinien się pojawić zielony check (V) .

Mapowanie SaleBasis i wszystko.pl

By dodawać produkty na wszystko.pl, należy przeprowadzić mapowanie podstawowych parametrów.

W zakładce Zamówienia należy określić:

 • Źródła przychodu (musisz dodać co najmniej jedno źródło przychodu, by móc obsługiwać zamówienia)
 • Statusy zamówień (warto sprawdzić definiowanie statusów zamówień)

W zakładce Towary należy określić:

 • Towary (zakładka ta umożliwia zarządzanie towarami w bazie danych. Z poziomu tej zakładki można dodać nowy towar oraz edytować lub usunąć istniejący)
 • Czasy wysyłek (służy do przypisania czasu wysyłki, ale dopiero po instalacji wtyczki można dokonać mapowania)
 • Cenniki dostaw (służy do przypisania cennika dostaw dla danego towaru. Jednak w tym miejscu nie konfiguruje się cennika – jest to tylko nazwa cennika, którą można przypisać do towaru. Dopiero po instalacji wtyczki można dokonać mapowania)
 • Kategorie (potrzebne podczas eksportu towarów do wszystko.pl)
 • Parametry towarów (parametry służą do przypisywania różnych wartości do towarów. Do jednego towaru można przypisać wiele parametrów)
 • Statusy towarów (warto sprawdzić definiowanie statusów zamówień)

Eksport towarów do wszystko.pl

Eksport towarów wszystko.pl  pozwala przesłać towary z wybranego konta wszystko.pl do aplikacji SaleBasis.

Do rozpoczęcia eksportu należy zaznaczyć interesujące nas towary z listy, następnie kliknąć Exportuj towary. Zostanie rozwinięta lista opcji do eksportu. Po najechaniu na niektóre opcje pokaże się więcej informacji na temat danej opcji. Po eksporcie można pobrać informacje o ewentualnych błędach oraz wszystkie informacje o eksporcie.

Import zamówień z wszystko.pl

Aby pobrać nowe zamówienia z wszystko.pl, należy wybrać w menu Marketplace a następnie w zakładce Wszystko.pl wybrać Import zamówień. Następnie należy wybrać konto do pobrania zamówień oraz określić z ilu dni system powinien pobrać zamówienia. W tym miejscu możesz określić także  Ustawienia pobierania zamówień według własnych preferencji.  Aby zaimportować tylko poprawne zamówienia, nie należy zaznaczać żadnej opcji w ustawieniach pobierania zamówień. Zamówienia zmodyfikowane przez użytkownika (w programie SaleBasis) zostaną wtedy pominięte, tak samo jak zamówienia Wszystko.pl, które zostały anulowane lub nie zostały jeszcze opłacone.

Gdzie szukać pomocy?

Szczegółowe informacje dotyczące integracji i współpracy między wszystko.pl a SaleBasis znajdują się na stronie integratora: https://salebasis.eu/integracje/wszystko-pl/.

W przypadku problemów technicznych dotyczących integracji zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z dostawcą usługi SaleBasis: salebasis.biuro@gmail.com

W przypadku problemów technicznych wynikających z nieprawidłowego funkcjonowania platformy wszystko.pl prosimy o kontakt: pomoc@wszystko.pl.

Podobne artykuły

Integracja z AlePlatforma

Pierwszym krokiem jest założenie i aktywowanie konta sprzedawcy na wszystko.pl. Jeśli jeszcze nie masz konta, kliknij Zarejestruj się w prawym górnym rogu strony i uzupełnij dane. Proces rejestracji i aktywacji konta został dokładnie opisany w artykułach „Jak założysz...

Integracja z iFIRMA

Pierwszym krokiem jest założenie i aktywowanie konta sprzedawcy na wszystko.pl. Jeśli jeszcze nie masz konta, kliknij Zarejestruj się w prawym górnym rogu strony i uzupełnij dane. Proces rejestracji i aktywacji konta został dokładnie opisany w artykułach „Jak założysz...

Integracja z InPost

InPost to jeden z najpopularniejszych operatorów logistycznych wybieranych przez sprzedawców prowadzących sklepy w Internecie. Dzięki współpracy strategicznej między InPost a wszystko.pl możesz w prosty sposób włączyć integrację i sprzedawać towary przy niższych...

Integracja z Shopelo

Pierwszym krokiem jest założenie i aktywowanie konta sprzedawcy na wszystko.pl. Jeśli jeszcze nie masz konta, kliknij Zarejestruj się w prawym górnym rogu strony i uzupełnij dane. Proces rejestracji i aktywacji konta został dokładnie opisany w artykułach „Jak założysz...

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z naszym zespołem
Centrum pomocy wszystko.pl

pomoc@wszystko.pl